Сьогодні: 19.12.2018
banner468x60

Реформування державних і комунальних ЗМІ: юридичні аспекти»

Роздержавлюватися безболісно, в рамках закону, та при цьому не набити гуль, вчилися редактори комунальних ЗМІ Чернігівської, Житомирської та Полтавської областей під час тренінгу «Реформування державних і комунальних ЗМІ: юридичні аспекти», що пройшов минулого тижня у Житомирі. Із газетярами плідно попрацювали тренери Людмила Панкратова - медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси та Ігор Федоренко – юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси.

Матеріали тренінгу базувалися на конкретних проблемних питаннях, які часто виникають у редакціях у процесі реформування, а саме: як вирішувати конфлікти, що виникають із засновниками, як правильно готувати статутні документи, як розподіляти частки у статутному капіталі, як зберегти права членів трудового колективу редакції газети на участь у реформуванні.

Окремо учасники семінару розглянули тему дотримання реєстраційних процедур: підготовку документів для державного реєстратора, визначення балансової вартості майна, формування та затвердження передавального акту, підготовку документів для зміни засновника ЗМІ як завершальний етап процесу реформування.

На прикладах ситуацій, що склалися в редакціях Розівської газети «Розінформ» та Оріхівської газети «Трудова слава» Запорізької області керівники та працівники районок розглянули наявну судову практику, що стосується процесу реформування, дізналися про можливі варіанти правових дій у випадку, якщо рада відмовляється приймати рішення про вихід із співзасновників, правову процедуру звільнення редактора газети.

Ця інформація була вкрай важливою й корисною як для редакторки газети «Сіверський край» Ганни Халіман з Новгорода-Сіверського, так і для співробітника Ріпкинської районки «Життя Полісся» Михайла Шведа. Адже саме цим газетам на Чернігівщині не вдалося уникнути відкритого конфлікту із співзасновниками – районними радами. Колективам довелося навіть відстоювати свої права в суді, аби зобов’язати районні ради виконати норми відповідного закону. Після цього рішення про вихід із співзасновників газети таки ухвалили депутати Новгород-Сіверської районної ради. А депутати Ріпкинської досі нехтують рішенням суду, що фактично поставило «Життя Полісся» на межу закриття.

Крім того, учасники тренінгу отримали цінну інформацію щодо вирішення майнових питань, які виникають у процесі реформування комунальних ЗМІ, вирішення трудових спорів. Вона знадобиться в ході реформування міськрайонної газети в Ніжині, відзначає журналістка з Ніжинського району Людмила Лесик. Зауважимо, що загалом в Чернігівській області до процесу роздержавлення залучені 22 комунальні районні газети (в кожному районі), дві комунальні міські – в м. Чернігів («Чернігівські відомості») та м. Ніжин («Ніжинський вісник»), дві обласні – «Гарт» і «Деснянська правда».

За інформацією департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, на цей момент повністю реформовані два видання: газета «Прилуччина в новинах, подіях, коментарях» (створено ТОВ «Газета «Прилуччина») та газета «Трибуна хлібороба» з Талалаївки (ТОВ «Трибуна плюс»). Ще 11 редакцій перетворені у суб’єкт господарювання, очікується перереєстрація друкованого ЗМІ. Загалом на 1 етапі планувалося роздержавлення 13 газет, тож процес триває.

Тренінг проводився у рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується «Інтерньюз» в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next