Сьогодні: 20.07.2019
banner468x60

Як чернігівські журналісти квітку папороті шукали та до садиби Русової завітали

Як розвивається туристична галузь Чернігівщини? Яку роль у цьому процесі відіграє подієвий і фестивальний туризм? Чим приваблюють гостей Блакитні озера, що під Олешнею у Ріпкинському районі? Та чи може бути «один у полі воїном» ? – відповіді на ці запитання представники чернігівських ЗМІ шукали під час святкового «купальського» прес-тур 7 липня.

Щороку в ці дні на Блакитних озерах проходить міжнародний фестиваль авторської пісні та фольклорне дійство «Купальська ніч» за участю колективів Обласного філармонійного центру. Цього разу відбувся ще й конкурс краси «Купальська квітка». Тож журналістам було цікаво на власні очі побачити туристичну інфраструктуру, що постійно вдосконалюється, поспілкуватися з організаторами фестивалів і конкурсів, і, звісно, зануритися в магічну атмосферу свята, що має вікові традиції. До речі, за підсумками минулого року, в літній період лише в кемпінговому містечку навколо озер відпочили майже чотири тисячі туристів. А загалом озера щороку приваблюють понад 200 тисяч гостей з України, Білорусі, Росії, Польщі. Приблизно 15% з них - туристи з Білорусії, 50% - гості з Києва, решта – з інших регіонів України та країн світу.

На березі найбільшого з озер розташований еко-комплекс «Блакитні озера». Для його засновника Івана Чауса це «островець свободи», місце духовного розвитку, душевного комфорту та відпочинку! За словами мецената, тут надихає буквально все: особлива цілюща енергетика місцевості, дивовижна краса природи, захоплююча творча атмосфера фестивалів і інших заходів. До того ж, чиста як кришталь вода озер, розташованих серед соснового лісу, має лікувальні властивості, що підтверджують висновки експертів. Вона корисна для лікування захворювань опорно-рухової системи та захворювань шкіри. З 1975 року в цих місцях добували кварцовий пісок, утворилися масштабні кар'єри. Згодом вони наповнилися водою з підземних джерел і утворилися мальовничі озера. Блакитний відтінок воді надає кварцовий пісок на дні. Цікаво, що туристи приїздять сюди не лише влітку, а й взимку. Тут багаті мисливські угіддя, зимова риболовля, активний відпочинок (катання на лижах, ковзанах, санчатах).

Якщо говорити про розвиток інфраструктури, на території еко-комплексу побудовані близько 30 будиночків класу «комфорт», «стандарт», «економ», де є 145 спальних місць, облаштоване кемпінгове містечко, дві пляжні VIP-зони. Звичайний будиночок на дві персони можна орендувати за 200 гривень на добу. Територія огороджена, охороняється, тут є різноманітні спортивні майданчики, дитячий майданчик. Серед розваг: водні гірки, скутери, троллеї, каяки, байдарки, сапсерфі. Можна взяти в оренду велосипед, постріляти в тирі. На території працює ресторан та гриль-бар, є баня на дровах, стоянка для транспорту. Для маленьких гостей працює весела дитяча анімаційна команда.

Цього року запроваджений платний вїзд для транспортних заходів на територію комплексу – 25,00 гривень. Це сума, що використовується для прибирання сміття, облаштування території й збереження краси та чистоти цих унікальних місць. Адже кожного тижня з території треба вивезти тонни сміття (це 3-5 вантажівок, вартість послуг однієї складає 1500 гривень). санчатах).

Родзинкою Блакитних озер є садиба батьків та музейна кімната видатної просвітительки й педагога Софії Русової, створена за ініціативою Івана Чауса в с. Олешня. Будівля, в якій розмістилася експозиція, до реконструкції використовувалася братом Софії – Олександром Ліндфорсом як гончарна школа.Зараз тут можна побачити особисті речі Софії Русової, зокрема, ікони Божої Матері та Ісуса Христа, багато родинних фото, деякі предмети інтер’єру. В Олешні діє школа, яка з 1993 році носить ім’я Русової. В самому селі збереглася усипальниця батьків цієї надзвичайної жінки. Все це теж приваблює туристів.

  

Блакитні озера на сьогодні - популярнее місце проведення міжнародних фестивалів і різноманітних культурно-масових заходів. Минулої суботи, 7 липня, десант журналістів з Чернігова мав можливість на повні легені вдихнути чисте соснове повітря, отримати насолоду від вело екскурсії й побувати в садибі Рувової. Крім того, ми стали глядачами VII міжнародного фестивалю авторської пісні, поціновувачами жіночої вроди на конкурсі «Купальська квітка» й учасниками захоплюючого традиційного фольклорного дійства «Купальська ніч». Огранізатор фестивалю й свята - Благодійний фонд ім. Софії Русової, засновником та головою якого є Іван Чаус, за підтримки обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій, Ріпкинської районної адміністрації.

-         Сьогодні рівень фестивалю більш потужний, він має статус міжнародного, і я дуже цим пишаюся, тому що це була моя мрія - відновлювати авторську пісню й збирати бардів з різних куточків світу саме тут, - розповідає Іван Петрович. - У конкурсі беруть участь близько 50 бардів з України, Росії, Білорусі й навіть Америки. Завітав до нас відомий бард з Каліфорнії - Ілля Винник, котрий був знайомий з В.Висоцьким і Б. Окуджавою, виступав з ними на одних музичних майданчиках.

Перемогу в конкурсі краси «Купальська квітка» і подарунок - Сертифікат на проживання вдвох в еко-комплексі «Голубі озера» отримала досвідчена учасниця, володарка титулів «Міс Бікіні-2017» і «Міс Туризм-2018» Зинаїда Зубець. А коли на Блакитні озера спустилася ніч, всі, хто був на фестивалі, прийшли на берег озера. Саме тут почалося колоритне свято Івана Купала. Традиційне фольклорне дійство «Купальська ніч» за участю колективу Обласного філармонійного центру справило на всіх присутніх незабутні враження! Були в ньому стрибки через багаття, купальські пісні й танці, поплили віночки по тихій гладі озера. Завершив святкову програму салют, але ще до ранку не згасали вогнища біля наметів, а над озерами пливла душевна бардівська пісня. Чи знайшов хтось із колег у ту ніч квітку папороті – залишилося таємницею. Втім, усі ми отримали яскраві позитивні враження!

Враження журналістів можна почути й переглянути за посиланнями:

http://www.sknews.net/na-chernihivschyni-vidtvoryly-vnochi-starovynni-obryady/

https://www.youtube.com/watch?v=DZD3s1twAAE

Текст - Тетяна Виговська,

Фото – Людмили Богун


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next