Сьогодні: 25.05.2019
banner468x60

72% споживачів газу Чернігівщини мають борги, що ставить під загрозу стабільне забезпечення газом населення

Критична ситуація з розрахунками споживачів за використаний природний газ склалася в Чернігівській області. На цей момент борги мають понад 70% клієнтів «Чернігівгаз Збуту». Незадовільна платіжна дисципліна ставить під загрозу стабільне забезпечення газом споживачів регіону. Про це під час прес-конфереції повідомив керівник ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.

 

Злісних неплатників, що заборгували за газ 10 тис грн. і більше, на сьогодні в Чернігівській області вже 846 осіб, що заборгували від 1 до 5 тис грн – майже 23 тис, до 1 тис грн. – більше 331 тис. осіб. Загальна сума боргу побутових споживачів складає майже 276 млн грн, що на 123 млн грн. або у 1,8 разів більше, порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Ріст заборгованостей змушує «Чернігівгаз Збут» ініціюватиприпинення газопостачання домоволодінь, а також звертатися до суду. Від початку року щодо порушників платіжної дисципліни відкрито 110 судових справ на загальну суму понад 1 млн грн.

Впродовж року компанія надіслала майже 25 тис. повідомлень про заборгованість. Разом з цим постачальник щомісяця надавав оператору ГРМ (ПАТ «Чернігівгаз») доручення на відключення газу боржникам. В результаті цих заходів за період січень-вересень від газопостачання було відключено 2451 домогосподарство. В компанії зазначають, що лише своєчасне погашення боргів або звернення за реструктуризацією, допоможе споживачу уникнути відключення газу.

-      Наші фахівці активно ведуть перемовини з боржниками. Пояснюють, як можна погасити боргові зобов`язання, щоб попередити відключення. Адже ця міра, окрім необхідності погасити основний борг, тягне за собою донарахування оплати послуги відключення та підключення. Залежно від того, яким способом було перекрито газ, ці суми коливаються від 100 до 10-15 тис грн., - зазначив керівник «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Під час спілквання з журналістами Іван Луста наголосив, що багатомільйонні борги перешкоджають стабільній роботі постачальника газу. Крім того, через дефіцит обігових коштів «Чернігівгаз Збут» не в змозі вчасно розрахуватися з іншими учасниками газового ринку. «Борги споживачів безпосередньо впливають на своєчасні розрахунки з «Нафтогазом», що дає головному монополісту поле для безпідставних звинувачень газзбутівських компанії в різних маніпуляціях. А облгази, недоотримуючи свою частку коштів, не в змозі в повній мірі профінансувати заходи для забезпечення надійної роботи газової системи. Такий стан може призвести до перебоїв з газопостачанням, що особливо критично в опалювальний період, - зазначив керівник «Чернігівгаз Збуту».

Додаткові проблеми створюють несвоєчасні надходження бюджетних відшкодувань поставок газу по пільгам та субсидіям. Взимку цей показник досягав понад 870 млн грн. В літній період, коли суттєво скоротилася кількість субсидіантів, ситуація дещо вирівнялась. Наразі бюджетна заборгованість складає 160,4 млн грн. Законодавчі зміни в механізмі надання субсидії, призвели до того, що чимало споживачів були й будуть позбавлені державної допомоги (якщо мають борги в оплаті за комунальні послуги). Для поновлення виплат, в першу чергу, потрібно погасити борг, а в подальшому звертати увагу на дотримання соціальних норм споживання і вносити обов`язковий відсоток платежу за послугу з газопостачання.


Починаючи з квітня 2018 року, Уряд тричі подовжував спецобов`язки збутівських компаній і тим самим відтерміновував підвищення ціни на природний газ для побутових потреб. До 1 жовтня ТОВ «Чернігівгаз Збут» залишається основним постачальником енергоресурсу населенню. Інші гравці не поспішають зайняти цю нішу через значні неплатежі та її комерційну непривабливість.

Запис прес-конференції можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=ckzjWgqHHcE

Довідково: Основною сферою діяльності ТОВ «Чернігівгаз Збут» є постачання природного газу. Компанія законодавчо визначена постачальником газу зі спеціальними обов`язками всім побутовим споживачам на території Чернігівської області.

Нашими клієнтами є близько 356 тисяч сімей, 1146 підприємств промисловості та компобуту, 362 бюджетні установи та 66 релігійних організацій. Зних найбільші– ПАТ«Чернігівгаз»,ТОВ «Агроінвест», СФГ «Вікторія», СТОВ «Дружба-Нова», ФГ «Урожай СЛ», ВО ТОВ «Хліб Прилуччини».

За додатковою інформацією звертатися

Тел.: +380 462 61 63 04; +380 462 94 12 48

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://cngaszbut.104.ua/ua/


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next