Сьогодні: 24.02.2024
banner468x60

Війна, кримінал і політика - в трійці лідерів в місцевих новинах чернігівських медіа

Новин про війну та її наслідки на Чернігівщині і надалі найбільше в місцевих медіа. Далі по кількості йдуть повідомлення про кримінальні випадки та ДТП, а також новини про чернігівську політику, ЖКГ та соціальні проблеми.

Найбільше уваги чернігівські медіа приділяють висвітленню місцевих новин. Новини національного і міжнародного масштабів у їхніх стрічках трапляються рідко.

 

В листопаді 2023 року ІМІ провело черговий моніторинг чернігівських онлайн медіа на тему про те, які теми найчастіше писали чернігівські онлайн медіа, а яких тем у стрічці новин найменше. Моніторинг проводився із 6 по 10 листопада 2023 року.

Дослідженням були охоплені п'ять найвідвідуваніших інтернет-ресурсів регіону:

Город.CN”, “Челайн”, “Час Чернігівський”, 0462.ua і “Високий Вал”. Всього проаналізували 356 новини, з них 344, або 96,7 % – це новини Чернігівської області, 3% загальнонаціональних новин, і ще 0,3% - новин з інших регіонів країни. Найбільше загальнонаціональних новин друкувало видання “Челайн” - майже 4 % від загальної кількості на цьому сайті. Міжнародні новини в цей період не потрапили на сайти місцевих видань.

Найбільша частина місцевих новин стосується теми війни та її наслідків - 31 % від загальної кількості. На другому місці новини які стосуються кримінальної хроніки та ДТП - 27%, а на третьому категорія, яка стосується місцевої політики, економіки, та соціальної проблематики - 22% від загальної кількості новин.

Про інші категорії новин писали набагато менше: культура і спорт - 5%, здоров’я і медицина - 4%, волонтерство - 3%, інші теми - 8% новин.

Війна і її наслідки

Тема війни продовжує займати центральне місце в прикордонній області країни. Для всіх чернігівських медіа стали буденністю зведення про наслідки російських обстрілів прикордоння Чернігівщини. Майже щодня в онлайн-медіа публікуються звістки про поховання загиблих на фронті воїнів-земляків.

Цікавою публікацією на тему війни стало спростування фейку щодо ніби наступу російських військ з північного кордону: “Ідуть танки з боку Городні: фейк, який учора поширювали в Менській громаді”.

Через те, що в Мені вирішили, з питань безпеки, залишити на кілька днів всі заклади освіти працювати онлайн, жителі почали додумати різні версії та ширити фейки в соцмережах. Начальнику Корюківської РВА Івану Ващенку довелося інформувати, що змін у безпековій ситуації немає, а всі служби працюють штатно.

Тема відбудови інфраструктури постраждалої в Чернігові після воєнних дій є однією з центральних в цьому блоці. Наприклад, в матеріалі на сайті 0462.ua “Стало відомо, коли відкриються три пошкоджених магазини “АТБ” у Чернігові” розповідається про рішення компанії відновити три з чотирьох супермаркетів, які були пошкоджені чи зруйновані під час блокади і обстрілів Чернігова російськими військами.

Кримінальна хроніка

Традиційно багато повідомлень в місцевих ЗМІ займають кримінальні новини у та ДТП, які повторюються в різних ЗМІ, оскільки передруковуються з повідомлень правоохоронних органів. Для окремих видань такі повідомлення становлять більше третини. Наприклад, на сайті “Високий Вал” за досліджуваний період з 40 новин 15 були про кримінальні випадки та ДТП. Натомість найменше публікують подібні новини на сайті “Час Чернігівський” - 14 % від загальної кількості новин.

Місцева політика, соціально-економічний розвиток

Такі новини - треті за чисельністю в стрічках місцевих видань. Окрім традиційного блоку про проблематику ЖКГ, політична складова займає багато місця в повідомленнях місцевих сайтів. Це пов'язане із політичним протистоянням в Чернігові між місцевим самоврядуванням на чолі з відстороненим через суд головою Владиславом Атрошенком та обласною і міською військовими адміністраціями.

За тиждень, що потрапив під моніторинг, в місцевих медіа, зокрема, піднімали і тему можливої участі начальника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського у майбутніх виборах.

Волонтерским ініціативам присвячено троих більше 3% матеріалів.

Крім повідомлень про волонтерську діяльність та збори для допомоги ЗСУ, в досліджуваний період видання “Час чернігівський” опублікувало матеріалі про коміків з Чернігівщини, які знялися в серіалі про волонтерів.

Прилучанин Артем Дамницький разом з уродженцем Остра Владом Кураном знялися у серіалі «Волонтери». Серіал створили на основі комедійного ютуб-проєкту «Волонтери про волонтерів».

Новини культури представлені на сайтах публікаціями про підготовку Чернігова до різдвяних свят та різноманітними ініціативи для дітей які з цим пов'язані.

Новини на тему медицини і здоров'я представлені, в основному, публікаціями щодо порад лікарів, як протистояти зимовим захворюванням чи як боротися з осінньою депресією. Також на кількох сайтах пройшла інформація про тяжкий випадок випадок лептоспірозу, що виявили у жительки Менської громади на Чернігівщині.

Подібна тенденція лідерів тем місцевих новин зберігається в чернігівських медіа впродовж всього 2023 року. Так, за результатами дослідження ІМІ в липні 2023 року, трійка топ-тем в місцевих новинах також складалася із повідомлення про відновлення та відбудову області після деокупації, оперативними зведеннями про обстріли прикордоння Чернігівщини, інформацією про загиблих на фронті захисників з області. Інший великий блок тем – це надзвичайні події (ДТП, погодні катаклізми) та кримінал, на третьому місці йшли новини про місцеву політику.

Павло Пущенко, регіональний представникІнституту масової інформації в Чернігівській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО ”Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next