Сьогодні: 14.07.2024
banner468x60

Молодіжне безробіття – шляхи подолання!

Молодіжне безробіття – шляхи подолання!


З початку цього року громадська організація «Молодіжна альтернатива» спільно з партнерами з практично усіх регіонів України проводила дослідження проблеми молодіжного безробіття та розвитку молодіжного підприємництва. В Чернігові партнером виступала ЧММГО «Молодіжний інформаційний центр».

Спільно було проведено фокус-групові дослідження серед представників студентства, підприємців, громадських організацій, депутатів рад різних рівнів, представників органів місцевого самоврядування та влади.

Організатори ставили собі за мету:

- визначити основні проблеми працевлаштування молоді, пошуку першого робочого місця, молодіжного безробіття, розвитку молодіжного підприємництва у кожному з регіонів, отримати соціологічні дані з цих питань;

- визначити шляхи вирішення проблеми (покращення ситуації на місцевому рівні) для того щоб в подальшому ці пропозиції увійшли до програм молодіжного розвитку, програм розвитку молодіжного підприємництва в регіоні, програм боротьби із молодіжним безробіттям, доктрин молодіжної політики (або інших), та з можливістю внесення коректив у місцеві бюджети в питання підтримки підприємницьких ініціатив.

Основним завданням дослідження було:

– структурування та класифікація існуючих проблем, які виникли в молодіжному середовищі в результаті економічної кризи; - наявності ініціатив місцевої влади, спрямованих на вирішення питань молодіжного безробіття та молодіжного підприємництва;

- віднаходження прикладів плідної співпраці влади і громади\бізнесу, у вищеозачених питаннях;

- з’ясування рівня обізнаності молоді, бізнесу, представників місцевої влади, органів місцевого самоврядування з міжнародним та вітчизняним законодавством, нормативно-правовими документами в сфері боротьби з молодіжним безробіттям та молодіжним підприємництвом;

- окреслення заходів, ужиття яких могло би сприяти зняттю напруження в цій сфері на рівні громад;

- визначення механізмів реалізації програми боротьби з молодіжним безробіттям та підприємництвом.

14 квітня в Чернігові відбулося обговорення проблеми боротьби з молодіжним безробіттям та розвитку молодіжного підприємництва. До участі в круглому столі були запрошені представники влади, податкової інспекції, обласного центру зайнятості, громадських організацій, студенти, представники мас-медіа.

Круглий стіл пройшов в рамках проекту розробки Програму (Доктрину) боротьби з молодіжним безробіттям та розвитку молодіжного підприємництва, яку було сформовано на основі результатів фокус-групових досліджень, що проводилися відбувалося на початку цього року в Чернігові, Донецьку, Львові, Сімферополі та Харкові.

Обговорюючи Програму (Доктрину) боротьби з молодіжним безробіттям та розвитку молодіжного підприємництва, учасники круглого столу висловилися про її підтримку, оскільки вона є актуальною та охоплює ті проблеми, з якими стикається молодь сьогодні і шукаючи робоче місце, і створюючи власний бізнес.

На сьогодні «Концепція програми сприяння розвитку молодіжного підприємництва та подолання молодіжного безробіття» представлена в електронному вигляді, а у серпні планується презентація її у друкованому вигляді.

 

{jcomments on}


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next