Сьогодні: 23.06.2024
banner468x60

Про заочне голосування учасників товариства з обмеженою відповідальністю

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО. «Напередодні загальних зборів товариства ми отримали по пошті письмову заяву одного із засновників щодо його голосування за питанням порядку денного. Чи законна така заява?».

   – Стаття 35 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачає можливість заочного голосування. Учасник товариства може взяти участь у загальних зборах учасників шляхом надання свого волевиявлення щодо голосування з питань порядку денного у письмовій формі (заочне голосування). Справжність підпису учасника товариства на такому документі засвідчується нотаріально. Голос учасника товариства зараховується до результатів голосування з кожного окремого питання, якщо текст документа дозволяє визначити його волю щодо безумовного голосування за чи проти відповідного рішення з питання порядку денного. Такий документ долучається до протоколу загальних зборів учасників та зберігається разом із ним.

Такий спосіб голосування передбачений коли учасник не може особисто взяти участь у загальних зборах товариства та не направляє для участі свого представника. Цей документ складається у довільній формі, в ньому повинно бути зазначене волевиявлення по кожному порядку пункту денного, щоб уникнути непорозумінь під час підрахунку голосів.

Необхідно звернути увагу на те, що стаття 35 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачає, що підпис учасника на такому документі обов’язково повинен бути посвідчений нотаріально. В протилежному випадку він є нікчемним і волевиявлення такого учасника не можуть бути враховані при голосуванні.

Як вбачається з вашого запитання, підпис на документі від учасника не посвідчений нотаріально. Тож під час проведення загальних зборів учасників товариства необхідно внести до протоколу інформацію про отримання такого документу від учасника, але  зазначити, що він не може бути врахований при голосуванні питань порядку денного у зв’язку з недотриманням вимог Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» щодо нотаріального посвідчення підпису учасника. Сам же документ необхідно долучити до протоколу загальних зборів.

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіареформам та розвитку регіональної журналістики».

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next